Foto info

Chemia foto

 

Jak wybrać wywoływacz do minilaba?

 

Minilaby znacznie uprościły proces wywoływania zdjęć. Pomimo tego jednak, korzystanie z nich nadal wymaga pewnych specjalistycznych umiejętności. Chcąc otrzymać odbitki wysokiej jakości, należy odpowiednio dobrać poszczególne odczynniki – maszyna przecież za nas tego nie zrobi. Podpowiadamy więc, jak wybrać najlepszy wywoływacz fotograficzny. Wiele przydatnych informacji znajdziesz również na specjalistycznej stronie poświęconej chemii fotografii fotograficznej, tutaj https://www.chemia-fotograficzna.pl/

Zwróć uwagę na rodzaj procesu

 


chemia fotoZdjęcia z minilaba wychodzą rozmazane lub pewne szczegóły trudno jest zauważyć? Zanim zaczniesz szukać usterek samego urządzenia, sprawdź, czy używasz dobrego wywoływacza – odczynnik ten powinniśmy bowiem wybrać tak, by był dopasowany do trybu, w jakim pracuje urządzenie.

Minilaby zazwyczaj oferują czas obróbki wahający się od dwudziestu jeden do czterdziestu pięciu sekund – sprawdź, jak pracuje twoja maszyna i pod tym względem dobierz odczynnik. Najlepiej, kiedy będzie przeznaczony do dokładnie tego samego trybu, jednak jeśli różnica będzie wynosić kilka sekund, nic złego nie powinno się stać.


Ustal dawkę regeneracyjną


Wpływ na jakość zdjęć wywoływanych w minilabie ma również czas regeneracji odczynników. Parametr ten łatwo obliczyć – potrzebujemy do tego jedynie informacji o tym, jaką pojemność ma tank naszego urządzenia oraz jaka jest dawka regeneracyjna wywoływacza.

Odczynnik przestaje dobrze pracować po upływie około trzech tygodni. Wtedy zawarte w wywoływaczu i wybielaczu substancje utleniają się, co z kolei ma wpływ na powstanie nowych związków – a te mogą powodować obniżenie jakości odbitek.

Dobierz wywoływacz odpowiedni do przerobu

 


wywoływacz fotograficznyTo, jak szybko wymienią się odczynniki w tanku minilaba w dużej mierze zależy od ilości wywoływanych dziennie zdjęć. Im więcej odbitek wykonujemy, tym większą dawkę regeneracyjną może mieć używany przez nas odczynnik – jeśli więc nasz przerób wynosi tysiąc sztuk dziennie, najlepiej jest użyć wywoływacza o dawce 60 ml na metr kwadratowy.

 


Foto news

Polecamy stronę o tematyce fotograficznej a szczególnie informacje o fotoksiążkach:

http://www.foto-rynek.pl/

 

Wakacje i wyjazdy

 

wakacyjne wyjazdy turystyczneKiedy nadchodzi czas wakacji, wymarzonego urlopu każdy pragnie dobrze ten go wykorzystać. Wiele osób decyduje się spędzić ten okres w Polsce, jednak w ostatnim czasie coraz większa liczba Polaków odważa się wyjechać zagranicę. Często pojawia się pytanie po co? W Polsce są góry, morze, jeziora… Jednak nie mamy tu zagwarantowanej ładnej pogody. Poza tym nad naszym Bałtykiem wieje, jest chłodno, a woda jest lodowata i po 5 minutach spędzonych w wodzie wybijamy sobie zęby z zimna. Oczywiście okolice morza i plaże są bardzo malownicze, ale bardziej nadają się na kilkudniową majówkę niż dwa tygodnie wakacji.

Tutaj zobaczysz atrakcyjne miejsca na » http://www.wyjazdy-zagraniczne.pl

Za to w ciepłym Egipcie, czy Grecji nie musimy się martwić, że w lipcu zastanie nas deszcz, a woda w morzu będzie za zimna. Tam możemy się martwić jedynie… zbyt wielkim upałem i żarem lejącym się z nieba. Jednak z drugiej strony warto jest poznać nasze rodowite piękne rejony… Mazury są przecież cudem natury, a widoku w Tatrach na Morskie Oko nie zastąpią żadne inne. Niewątpliwie wybór miejsca wyjazdu na wakacje jest niesłychanie trudny, dlatego warto się wcześniej dobrze zastanowić czy chcemy poznawać piękne szlaki w polskich górach, marznąć w zimnej bałtyckiej wodzie, czy może wypoczywać na słonecznych hiszpańskich plażach. Bez wątpienia jest to decyzja którą trzeba przedyskutować z całą rodziną, czy znajomymi z którymi planujemy spędzić urlop, aby chwile spędzone w miejscu na które się zdecydujemy były niezapomniane i na długo zostawiły ślad w pamięci. Bo przecież wspomnienia to najlepsza pamiątka.

 

 


 

 

Chcesz szybko i komfortowo podróżować po całej Europie?

autokary warszawaKorzystając z usług tego przewoźnika masz to "jak w banku". Posiada on, bowiem najlepiej wyposażone oraz najbardziej sprawne samochody na rynku. W ofercie firmy możemy znaleźć nie tylko autobusy, ale także busy o zróżnicowanej ilości miejsc. Maszyny są przystosowane do długodystansowych wycieczek - posiadają pakowne bagażniki, pasy bezpieczeństwa dla każdego pasażera, podświetlenia ledowe oraz klimatyzację najwyższej jakości. Zawieranie umowy z właścicielem jest proste i przyjemne. Oferuje on stawkę bardzo korzystną jak na wynajem za granicę. Kierowcy pracujący u niego są pomocni, uprzejmi oraz bardzo dobrze wykwalifikowani. Nie musimy martwić się, więc o standard podróży oraz jej bezpieczeństwo. Firma chętnie podejmuje współpracę z biurami podróży oraz z prywatnymi grupami wycieczkowymi, dla których może również oferować przewodnika turystycznego. Firma Europe-Tour nawiązuje również współpracę ze szkołami. Współpraca z tą firmą jest sadysfakcjonująca oraz opłacalna wiec po co ryzykować wynajmując busy w innej firmie?

 https://www.europe-tour.pl/


 

top | Powered by CMSimple_XH | Template by w.scharff | Tutorial zum Template | Login